عضو عربستان دونالد ترامپ عربستان سعودی

عضو: عربستان دونالد ترامپ عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار گوناگون تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

در آستانه ازدواج پرنس هری با یک بازیگر امریکایی، نگاهی به خانواده سلطنتی، قوانین عجیب و مراسم ازدواج آن‌ها داشته‌ایم.

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (+تصاویر)

عبارات مهم : زندگی

در آستانه ازدواج پرنس هری با یک بازیگر امریکایی، نگاهی به خانواده سلطنتی، قوانین عجیب و مراسم ازدواج آن ها داشته ایم.

به گزارش مهر، اوضاع خانواده سلطنتی انگلیس هر لحظه جهت رسانه ها جالب بوده هست. این جذابیت ساختگی و کاریکاتوری را در شاخه های مختلفی می توان پیدا کرد، از ازدواج ها و فرزند دار شدن ها تا مراسم تاجگذاری و سن بالای ملکه. کاخ باکینگهام که محل زندگی خاندان سلطنتی بریتانیاست هم جهت خودش رمز و رازهایی دارد، با اینکه امکان دیدار عمومی از آن وجود دارد، ولی در بخش های دیگر آن که اهالی کاخ زندگی می کنند، هر لحظه رازهایی پشت در باقی می ماند، از زندگی کردن همه اعضای خانواده در کنار هم تا ارسال و مخابره کردن اخبار خاص و مشخص. کاخی که اعضای آن تلاش دارند خودشان را طلایه دار کارهای خیرخواهانه معرفی کنند و پیش قدم باشند، ولی در کاخ خودشان همه چیز نمادی از تجمل گرایی و زندگی اشرافی هست. چیزی که به نظر می رسد با حرف هایی که می زنند منافات دارد.

در این میان رسانه های انگلیسی هم جهت این کاخ و اهالی اش کم نگذاشته اند و هر لحظه به عالی ترین شکل اخبار را منتشر کردند و تا جایی که شده است سطح اهمیت اتفاق ها را اوج برده اند، همان طور که هفته قبل بی بی سی خبری عجیب انتشار داده است و در آن نوشت، «پرنسس سه ساله، پرنس چند روزه را بغل کرده و می بوسد!» به جز تولد پرنس جدید، این روزها خانواده سلطنتی به علت نزدیکی ازدواج شاهزاده هری با یک بازیگر هالیوود، زیر ذره بین رسانه هاست. ما هم در این گزارش نگاهی به این دربار پادشاهی داریم که هنگامی که اداره امور کشور در دست ارزش نیست، در کاخ پادشاهی ارزش چه می کنند؟

کاخ باکینگهام؛ زندگی اشرافی پشت دیوارهای بلند

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

خانه باکینگهام، منزل ای بزرگ است که در سال ١٧٠٣ به دستور دوک باکینگهام ساخته شد. حدود ۶۰ سال بعد از این که دوک باکینگهام در زمین آبا و اجدادی اش این ملک را ساخت، پادشاه جرج سوم این منزل را بدست آورد و آن را دو دستی به ملکه شارلوت تقدیم کرد. بعد از آن به این ملک «خانه ملکه» می گفتند، ولی ملکه شارلوت حتی یک روز را هم در این منزل زندگی نکرد تا اینکه در قرن ١٩ میلادی، ملکه ویکتوریا به عنوان نخستین سلطنت نشین این منزل را جهت زندگی گزینش کرد. بعد از ملکه شارلوت بود که عنوان کاخ باکینگهام را به این ملک دادند و حالا قرن ها است که کاخ خانواده سلطنتی بریتانیا محسوب می شود.

بعد از این که ملکه ویکتوریا این بنا را به عنوان اقامتگاه مهم اش گزینش کرد، در آخرهای قرن ١٩ و اوایل قرن ٢٠ الحاقات زیادی به بدنه مهم بنا اضافه شد. یکی از این الحاقات بالکن شرقی است که حالا خانواده سلطنتی بر فراز آن از مردم استقبال می کنند. این کاخ ۷۷۵ اتاق دارد که مشمول بر ۱۹ اتاق دولتی، ۵۲ اتاق خواب جهت خانواده سلطنتی و مهمانان، ۱۸۸ اتاق خواب جهت کارمندان و خدمه، ۹۲ دفتر و ۷۸ حمام است.

در آستانه ازدواج پرنس هری با یک بازیگر امریکایی، نگاهی به خانواده سلطنتی، قوانین عجیب و مراسم ازدواج آن‌ها داشته‌ایم.

ازدواج با دربار؛ ریسک یا کسب قدرت؟
مراسم ازدواج در خاندان سلطنتی معمولا چیزی زیاد از یک عروسی هست، جهت این مراسم تقریبا یک کشور، آماده باش می شوند تا همه چیز به تجملی ترین شکل ممکن اتفاق بیفتد و همچنین بتواند مردم یک شهر و شاید یک کشور را به شور و هیجان بیاورد. ولی زندگی در خاندان سلطنتی چندان کار راحت ای نیست و قوانین سخت گیرانه و حتی عجیبی هم مخصوصا جهت دخترانی که به این خانواده ها وارد می شوند، وجود دارد. در خانواده سلطنتی انگلیس این ملکه است که راجع به امور تصمیم گیری می کند. از ازدواج کردن فرزندان تا حتی غذا خوردن! به شکلی که فرزندان جهت ازدواج باید از ملکه اجازه بگیرند، یا هنگامی که روی میز مشغول غذا خوردن هستند، اگر ملکه دست از غذا خوردن بکشد، دیگر اعضای خانواده هم حق ندارند چیزی بخورند!

کسی که وارد این خاندان می شود باید قبل از تاجگذاری تمام القابی را که پیش از آن داشته است را کنار بگذارند. اعضای خانواده سلطنتی رای نمی دهند، هیچ کدام ارزش حق ندارند جهت هواداری امضای کنند یا سلفی بگیرند.

مخصوصا راجع به عروس های خانواده سلطنتی آن ها باید هر لحظه آراسته باشند، موهای مرتب داشته باشند و البته نباید لاک بزنند مگر رنگ صورتی کمرنگ که ملکه می پسندد یا آرایشی کنند که صورت طبیعی ارزش را عوض کردن دهند. همچنین آن ها باید هر لحظه در مراسم رسمی کلاه بر سر بگذارند و لباس هایی با یقه های باز هم حق ندارند بپوشند.

پرنسس بودن یک شغل تمام وقت محسوب می شود بنابراین عروس این خانواده باید هر شغلی که پیش از این داشته کنار بگذارد. از قوانین دیگر در خانواده سلطنتی این است که آن ها با یکدیگر پرواز نمی کنند، مگر ملکه اجازه داده باشد، همچنین هرکدام از اعضای خانواده سلطنتی که به سفر می رود، حتما با خودش یک دست کامل لباس مشکی همراه داشته باشد که اگر اتفاقی افتاد بتواند به مراسم برسد.

از قوانین عجیبی هم که راجع به خاندان سلطنتی وجود دارد، این است که کسی از مردم عادی حق ندارد به آن ها دست بزند، البته در مراسم رسمی معمولا این قانون نادیده گرفته می شود. همچنین اعضای خاندان سلطنتی باید هر هدیه ای را قبول کنند و صاحب همه این هدایا ملکه است و او راجع به ارزش تصمیم گیری می کند.

به نظر می رسد ملکه با اینکه اداره امور کشوری را بر عهده ندارد و این وظیفه را از او سلب کرده اند، با این حال در خانواده دیکتاتور ظاهر شده است و روی تک تک امور نظارت دارد، تا جایی که حتی در مورد رنگ لباسی که بقیه می پوشند هم نظر می دهد.

ازدواج به سبک سیندرلا؟
یکی از ازدواج های پر سر و صدا در خاندان سلطنتی انگلیس، ازدواج پرنس ویلیام با کاترین میدلتون بود، دختری که از طبقه اشراف نبود و پرنس در دانشگاه با او آشنا شده است بود. او در رشته تاریخ هنر درس می خواند و با شاهزاده ویلیام آشنا شد و رابطه آن ها از همان ابتدا مورد توجه رسانه ها بود و تصویر هایی از کیت روی جلد مجله ها می رفت. البته او در سال ۲۰۰۷ به علت این میزان از توجه رسانه ها، از آن ها شکایت کرد و گفته بود که کار خاصی انجام نداده که این میزان مورد توجه قرار گرفته است.

سرانجام در نوامبر ۲۰۱۰ کاخ سلطنتی اعلام کرد که کاترین و ویلیام در آوریل ۲۰۱۱ وصلت خواهند کرد. این رسم وجود دارد که هنگامی که اعضای سلطنتی ازدواج می کنند، به طور نمادین نام قلمرویی را صاحب می شود. نام قلمرویی که ملکه الیزابت دوم بعد از ازدواج جهت ویلیام گزینش کرد، کمبریج است و به همین علت ویلیام لقب «دوک کمبریج» و همسرش کاترین لقب «دوشس کمبریج» را دریافت کردند.

پس از برگزاری مراسم ازدواج ملکه بریتانی به او و شوهرش، شاهزاده ویلیام لقب دوشس و دوک کمبریج را اعطا کرد.پلیس بریتانیا جهت اوج بردن امنیت برگزاری جشن، ۴۶ خیابان منتهی به محل برگزاری مراسم خوش حالی عروسی را بسته بود.

در بین ۱۹۰۰ میهمان دعوت شده است به این مراسم خوش حالی عروسی نام بیش از ۲۰۰ سیاستمدار و دیپلمات از پادشاهی متحده بریتانیا و دیگر کشورهای دنیا به چشم می خورد. همچنین شاهزاده ویلیام بعضی خانواده های سربازان کشته شده است در جنگ عراق را نیز دعوت کرده بودو همچنین پرنس سانتاویچ هم در این مراسم شرکت کرد. در این مراسم تلاش شده است بود از گروه های متفاوت و مشهور یک نفر دعوت شود.

نکته جالب در فرهنگ بریتانیایی این است که تهیه لباس عروس بر عهده خانواده عروس است

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

از چندین ماه قبل از این ازدواج مجله ها، روزنامه ها، شبکه های اجتماعی، تلویزیونی و رادیویی، سایت های اینترنتی نظیر یوتیوب، فیس بوک، توییتر و نظیر آن، به اندازه بسیار زیادی به عنوان ازدواج و مراسم خوش حالی آن پرداخته بودند. جهت پوشش خبری مراسم، خبرنگاران از ۶۰ کشور دنیا به لندن رفته بودند و خبرگزاری های آمریکایی با ۸۰۰۰ خبرنگار بیشترین پوشش را به این مراسم داده بودند. البته به طور کلی شبکه تلویزیونی بی بی سی پوشش گسترده ای را جهت این مراسم در نظر گرفته بود. این مراسم ازدواج را ۲ میلیارد نفر در سرتاسر دنیا که در نوع خود یک رکورد محسوب می شود، تماشا کردند. همچنین یک میلیون گردشگر در لندن که دو برابر حد معمول هر ساله بود به خاطر این مراسم وارد این شهر شده است بودند. در این روز حدود یک میلیون نفر جهت تماشای مراسم به خیابان های لندن آمده بودند.

نکته اینکه روز ۲۹ آوریل ۲۰۱۱، روز مراسم ازدواج در بریتانیا تعطیل رسمی بود و این مراسم چیزی در حدود ۱۱ میلیون دلار هزینه در برداشته هست. در کلیسا به منظور پایین آوردن هزینه ها، از گل آرایی خبری نبود و به جای آن از درختچه های کوچک جهت تزئین استفاده شده است بود.

از بازیگری تا عروس خاندان سلطنتی
این روزها خبر ازدواج فرزند دیگر ملکه پرنس هری در رسانه ها بسیار مطرح هست، هنوز معلوم نیست چه برنامه هایی اجرا می شود، لباس عروس چیست و این ازدواج چقدر هزینه روی دست خانواده سلطنتی می گذارد. ولی توصیه ازدواج پرنس هری که باعث شده است از ماه ها قبل همه چیز زیر ذره بین رسانه ها باشد، به همسرش برمی گردد! مگان مارکل بازیگر و مدل امریکایی است که چند سالی هم از آقای داماد بزرگتر هست، آنها بعد از آشنایی با یکدیگر چند ماهی در سکوت خبری با هم در ارتباط بودند، ولی همه چیز را نمی شود تا ابد در سکوت نگه داشت! رسانه ها که حالا برایشان پرسش بود هری با چه کسی ازدواج می کند، روی او حساس بودند و ماجرای این زن بازیگر لو رفت. آن ها در سال ۲۰۱۷ نامزدی خود را اعلام کردند و به زودی هم ازدواج می کنند. مارکل هم اعلام کرده که به محض ازدواج از بازیگری کناره گیری می کند و همه زندگی خودش را وقف کارهای بشردوستانه می کند، البته این توصیه را فراموش نکنید که از قوانین خانواده سلطنتی این است که هرکسی وارد این خاندان می شود باید کارها و القاب قبلی خودش را کنار بگذارد و به طور تمام وقت در کاخ سلطنتی حضور داشته باشد! در حقیقت زن مارکل اگر هم می خواست حق نداشت بازیگری را ادامه دهد.

در آستانه ازدواج پرنس هری با یک بازیگر امریکایی، نگاهی به خانواده سلطنتی، قوانین عجیب و مراسم ازدواج آن‌ها داشته‌ایم.

این بازیگر ۳۶ ساله که اتفاقا از داماد هم سه سالی بزرگتر است و یک ازدواج ناموفق را هم پشت سر گذاشته، قوانین عجیب دیگری را هم باید رعایت کند؛ او باید خیلی از لباس هایی که قبلا می پوشیده را کنار بگذارد، در قوانین خانواده سلطنتی لباس های خیلی کوتاه، کفش هایی با پاشنه های خیلی بلند، شلوار جین، لاک های مخصوصا تیره، کیف دستی و لباس هایی با رنگ های خیلی متفاوت اصلا جایی ندارند، همچنین لباس مشکی را تنها در مراسم ترحیم می توانند بپوشد.

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

واژه های کلیدی: زندگی | ازدواج | رسانه ها | خانواده | برگزاری مراسم | شاهزاده ویلیام | اخبار گوناگون

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

تصاویر) + بازیگری که عروس خاندان سلطنتی شد (

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs