عضو عربستان دونالد ترامپ عربستان سعودی

عضو: عربستان دونالد ترامپ عربستان سعودی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی یارانه افراد غیرمستحق قطع می‌شود / محمد کاظمی

نائب مدیر کمیسیون قضایی و ‌حقوقی مجلس با اشاره به ارجاع مجدد لایحه بودجه سال ۹۷ به‌کمیسیون تلفیق،گفت: در این کمیسیون به دولت اجازه داده شد که به تدریج ظرف ۳ یا

یارانه افراد غیرمستحق قطع می‌شود / محمد کاظمی

محمد کاظمی: یارانه افراد غیرمستحق قطع می شود

عبارات مهم : اسلامی

نائب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به ارجاع مجدد لایحه بودجه سال ۹۷ به کمیسیون تلفیق،گفت: در این کمیسیون به دولت اجازه داده شد که به تدریج ظرف ۳ یا ۴ ماه اوایل سال ۹۷ یارانه افراد غیر مستحق را پرداخت نکند.

محمد کاظمی در گفت وگو با تسنیم با اشاره به اینکه این اقدام دولت با وسعت سنجی و بررسی دقیق اوضاع مالی خانواده هایی که واقعا مستحق دریافت یارانه نیستند صورت می گیرد اظهار داشت: در یکی از بند های این مصوبه تاکید شده است که یارانه کسانی که تحت پوشش نهادهای کمیته امداد، بهزیستی بوده و در دِه ها و حاشیه شهر ها زندگی می کنند به هیچ عنوان قطع نمی شود.

یارانه افراد غیرمستحق قطع می‌شود / محمد کاظمی

وی از دیگر تغییرات لایحه بودجه بعد از ارجاع مجدد به کمیسیون تلفیق به پرداخت پاداش آخر خدمت فرهنگیان اشاره کرد و افزود: در این زمینه مبلغ 5 هزار میلیارد تومان به وزارت آموزش و پرورش جهت پرداخت مطالبات به فرهنگیان بازنشسته در سال آینده تخصیص یافت.

کاظمی گفت: همچنین نمایندگان مجلس بحث هایی در خصوص زیاد کردن قیمت حامل های انرژی مطرح کرده بودند که در کمیسیون تلفیق مصوب نشد.

نائب مدیر کمیسیون قضایی و ‌حقوقی مجلس با اشاره به ارجاع مجدد لایحه بودجه سال ۹۷ به‌کمیسیون تلفیق،گفت: در این کمیسیون به دولت اجازه داده شد که به تدریج ظرف ۳ یا

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی از دیگر تغیبرات انجام شده است در لایحه بودجه به کم کردن 30 درصدی بار بدهکاری دولت در سال آینده اشاره کرد و افزود: دولت در لایحه پیشنهاد داده بود که بتواند با استفاده از اوراق قرضه بدهی های خود را بپردازد که با توجه به اینکه با این امر بار بدهکاری دولت در سال آینده را زیاد کردن می داد، کمیسیون 30، درصد از مبلغ پیشنهادی دولت را کم کردن داد و جهت جبران از اعتبارات بعضی حوزه ها کم کرد.

نائب مدیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یکی دیگر از پرسشها اساسی را مطالبات سنگین شرکت تامین اجتماعی از دولت بیان کرد و گفت: با توجه به اینکه شرکت تامین اجتماعی یک خانواده چند میلیون نفری بوده و دولت باید درصدی از حق بیمه بیمه شدگان این شرکت را پرداخت کند ولی متاسفانه به لحاظ اوضاع بد مالی چندین سال است که دولت نتوانسته حتی مبلغ کوچکی از این بدهکاری را پرداخت کند.

وی با تاکید بر اینکه این بحث در کمیسیون تلفیق مطرح شد و نمایندگان به دنبال راهکار و پیشنهادی جهت پرداخت این بدهکاری و نجات شرکت تامین اجتماعی از حالت ورشکستگی بودند تصریح کرد: خوشبختانه مقرر شد با واگذاری بخش های از انرژی مشمول بر اکتشاف، تولید و فروش در سال آینده یک امتیازی جهت دولت ایجاد شود تا بتواند مطالبات خودش را به شرکت تامین اجتماعی پرداخت کند.

یارانه افراد غیرمستحق قطع می‌شود / محمد کاظمی

نماینده ملایر یکی دیگر از پرسشها را پرداخت بدهکاری دولت به پیمانکارانی که در کارهای عمرانی و ساخت وساز با دولت قرارداد همکاری داشتند و چندین سال بود که دولت نتوانسته بدهی آنها را پرداخت کند دانست و افزود: از طرفی با توجه به اینکه خود این پیمانکاران نیز به بانک ها بدهی دارند و هر روز نیز با قیمت های بهره اوج مبلغ این بدهکاری ها زیاد کردن می یافت در کمیسیون تلفیق مصوب شد به جای اینکه دولت بدهکاری خود به پیمانکاران را بپردازد بدهی آنها به بانک ها را پرداخت کند.

کاظمی با اشاره به در پیش رو بودن ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر نیز ضمن تبریک و گرامیداشت این ایام به ملت سرافراز کشور عزیزمان ایران اسلامی بیان کرد: ایام دهه فجر یادآور روزهای ایثار، شهادت و از جان گذشتگی ملت کشور عزیزمان ایران جهت دفاع از ارزش ها و آرزوی بزرگ های انقلاب است.

نائب مدیر کمیسیون قضایی و ‌حقوقی مجلس با اشاره به ارجاع مجدد لایحه بودجه سال ۹۷ به‌کمیسیون تلفیق،گفت: در این کمیسیون به دولت اجازه داده شد که به تدریج ظرف ۳ یا

وی تصریح کرد: امروز نیز بعد ازگذشت 39 سال از پیروزی نظام مقدس جمهوری اسلامی و به دست آوردن دستاوردهای مهمی در زمینه های علمی، عمرانی، صنعتی، نظامی و غیره باید قدردان باشیم و با وحدت و همبستگی در جهت حفظ این دستاوردها و توسعه و اقتدار زیاد کشور عزیزمان ایران اسلامی و نظام مقدس حرکت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان و کسانی که دوران قبل از پیروزی انقلاب را به خاطر دارند باید در موقعیت های متفاوت و به خاص ایام دهه فجر این جریانات را جهت نسل های دوم و سوم انقلاب بیان کنند و بگویند در آن وقت کشور ما تبدیل به ژاندارم خلیج فارس شده است بود و هیچگونه استقلال و افتخاری در مباحث علمی، آموزشی و پیشرفت و توسعه ای در زمینه های آموزش و دانشگاه در کشور وجود نداشت ولی امروز به نعمت انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی در همه زمینه ها بیش از 1500 درصد رشد داریم و آمار و ارقام به درستی این پیشرفت و توسعه کشور را نشان می دهد.

یارانه افراد غیرمستحق قطع می‌شود / محمد کاظمی

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز همه مسئولان و عاملان نظام مقدس جمهوری اسلامی تلاششان این است که سرافرازانه اهداف انقلاب را پیش ببرند و این کشور را به روزهای اوج، توسعه و پیشرفت برسانند.

واژه های کلیدی: اسلامی | یارانه | انقلاب | کمیسیون | دریافت یارانه | مجلس شورای اسلامی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs